10 zdrowych, bezkalorycznych deserów

Ludzie na całym świecie wolą jeść desery i cieszyć się słodkim smakiem regularnie. Ale nie każdy chce jeść kaloryczne desery, takie jak ciasta, lody, czekolady itp. i wielu z nas próbuje schudnąć i wyglądać szczupło.

Oto lista 10 bezkalorycznych deserów, które pomogą Ci w realizacji planu dietetycznego.

1. Galaretki owocowe

Galaretka owocowa jest uważana za zdrowy deser. Kluczem jest użycie świeżych owoców zamiast owoców z puszki. Możesz również dodać trochę owoców do domowego jogurtu, aby uczynić go jeszcze zdrowszym.

2. Fudge

Jest to prosty smakołyk, który można zrobić w domu. Musisz namoczyć 1 łyżkę proszku kakaowego w 3 łyżkach cukru przez 5 minut, a następnie dodać 2 łyżki masła. Gotować przez 2 do 3 minut. Dodaj 3 krople ekstraktu waniliowego i dobrze wymieszaj. Teraz dodaj trochę mleka, a mieszanina stanie się kremowa.

3. Mrożony jogurt (Frozen Yogurt)

Jest to idealny deser dla osób, które chcą, aby ich plan diety był skuteczny. Można również dodać świeże owoce w tym, aby uczynić go zdrowy deser.

4. Pudding

Pudding jest popularnym deserem w naszym kraju i jest również uważany za zdrowy deser. Musisz użyć mleka o niskiej zawartości tłuszczu zamiast pełnego mleka i gotować go przez 15 do 20 minut. Po ugotowaniu należy dodać kilka owoców i orzechów.

5. Lody

Lody nie są idealnym deserem dla każdego. Więc, można spróbować kilka innych alternatyw jak mrożony jogurt, budyń itp.

6. Mrożony deser

Jest to zdrowa alternatywa dla lodów. Trzeba połączyć składniki mrożonego jogurtu i zrobić pyszny deser.

7. Lód z mango

Mango jest jednym z najbardziej popularnych owoców na świecie i można łatwo zrobić zdrowy lód mango bez dodawania jakiejkolwiek śmietany.

8. Ryż kokosowy

Kokos jest jednym z najlepszych naturalnych owoców, które można jeść. Musisz namoczyć 1/2 szklanki ryżu w mleku kokosowym przez 10 minut. Dodaj kilka przypraw, takich jak kurkuma, szafran, kardamon, cynamon i goździki i gotuj przez 30 minut.

9. Ciasto

Jest to wspólny deser, który każdy kocha. Więc, można spróbować zrobić kilka domowych ciast i służyć im do członków rodziny.

10. Ciasto migdałowe

Migdał jest jednym z najlepszych orzechów, które można jeść. Musisz moczyć 2 filiżanki migdałów w mleku przez 6 godzin. Dodaj kilka przypraw, takich jak cynamon, kardamon, goździki i gałka muszkatołowa i gotuj przez 40 do 50 minut.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten post o “10 zdrowych nie kalorycznych deserach”. Jeśli chcesz, aby twój plan diety był skuteczny, to musisz skorzystać z pomocy tych deserów.