15 fascynujących faktów na temat fitnessu

Większość czasu spędzamy siedząc przed komputerem lub ekranem telewizora, co sprawia, że nasze mięśnie są słabe i nieproduktywne. Aby być sprawnym, musisz przestrzegać pewnych ćwiczeń i uczynić je częścią swojej codziennej rutyny.

Jeśli chcesz schudnąć lub nabrać masy mięśniowej to musisz ćwiczyć. Jeśli jesteś zainteresowany utratą wagi, to trzeba mieć oko na liczbę kalorii, które zużywają. Ponadto, trzeba pić wystarczająco dużo wody i uzyskać odpowiednią dietę, aby utrzymać swoje ciało w dobrej kondycji.

W tym artykule, mam zamiar powiedzieć kilka fascynujących faktów na temat fitness, że nie uwierzysz. Tak więc, nie tracąc czasu, zacznijmy.

1. Przeciętna osoba może podnieść 25 funtów przez 12 razy

Możesz zwiększyć swoją siłę wykonując różne rodzaje ćwiczeń, ale musisz ćwiczyć przez dłuższy czas. Kiedy wykonujesz te ćwiczenia przez dłuższy czas, twoje mięśnie staną się silniejsze.

2. Mięśnie ud mężczyzny są równoważne z mięśniami łydek

Możesz być zaskoczony, że mięśnie ud mężczyzny są odpowiednikiem jego mięśni łydek. Jeśli chcesz zbudować mięśnie to musisz ćwiczyć zarówno uda jak i łydki.

3. Serce przeciętnego człowieka bije około 5 milionów razy dziennie

Twoje serce jest najważniejszym organem twojego ciała, więc musisz o nie dbać. Musisz zadbać o dobrą dietę i codzienne treningi, aby mieć pewność, że Twoje serce bije w zdrowy sposób.

4. Twoje serce pompuje krew w tempie 50 mil na godzinę

Twoje serce będzie pompować krew w tempie 50 mph i będzie bić w tempie 1200 razy na minutę. Musisz ćwiczyć przez dłuższy czas, aby zbudować mięśnie, więc możesz podnosić większe ciężary.

5. Twoje płuca mogą pomieścić około 5 litrów powietrza.

Musisz wdychać i wydychać powietrze, więc musisz również trenować swoje płuca. Twoje płuca utrzymają około 5 litrów powietrza, ale jeśli wykonasz więcej ćwiczeń, wtedy może utrzymać więcej powietrza.

6. Twój mózg będzie przetwarzał 10 000 nowych myśli w każdej sekundzie

Twój mózg jest najważniejszym organem twojego ciała i jest odpowiedzialny za myślenie, więc musisz nad nim pracować. Musisz o niego dbać, a dzięki temu będziesz sprawny i silny.

7. Twoje ciało zrzuci do pół galonu potu w ciągu jednego dnia

Jeśli chcesz pozostać sprawny, to musisz przestrzegać zdrowego stylu życia. Twoje ciało będzie uwalniać pot w tempie 0,5 galonów w ciągu jednego dnia.

8. Twoje serce może przepompować do 1,5 litra krwi w ciągu jednej minuty.

Jeśli jesteś aktywny, to twoje ciało będzie pompować krew w tempie 1,5 litra na minutę. Jeśli ćwiczysz przez dłuższy czas, wtedy będzie ono pompować więcej krwi.

9. Spalisz około 500 kalorii wykonując zwykłe pompki

Możesz spalić około 500 kalorii podczas robienia pompek.