Jak zbudować silne barki?

Ramiona są główną podporą górnej części ciała, a bez silnych ramion trudno jest nosić ciężkie przedmioty. W tym artykule powiem Ci jak zbudować silne barki.

1. Podnoś ciężary

Jeśli chcesz zbudować silne ramiona, to musisz podnosić ciężary. Możesz zacząć robić lekki trening z ciężarami na ramiona. Możesz kupić torbę gimnastyczną i umieścić w niej ciężarki i używać ich podczas wykonywania obowiązków domowych. Możesz również użyć masy własnego ciała i użyć dowolnej maszyny do ćwiczeń, którą lubisz.

2. Rób loki na biceps

Aby wykonać loki bicepsa, musisz położyć się w pozycji supinacyjnej i trzymać hantle nad głową. Teraz zakręć hantle w kierunku podłogi i powoli je opuść. Powtórz to 10 do 12 razy, a to zwiększy siłę twoich ramion.

3. Rób przedłużenie tricepsów

Zrób triceps extension, jest to bardzo proste. Stań prosto i trzymaj ręce obok ciała. Teraz pociągnij hantle w kierunku łokcia i powoli je opuść. Możesz to również zrobić w wyciskaniu na ławce.

Wnioski:

Jeśli chcesz wzmocnić swoje barki, to musisz zadbać o trening ramion. Możesz wykonywać kombinację różnych ćwiczeń na barki, a w ciągu kilku miesięcy uzyskasz silne ramiona.