Top 5 ćwiczeń z hantlami

W dzisiejszych czasach ludzie uzależniają się od cardio, ale nie wszyscy z nas mają siłę, aby wytrzymać rygorystyczną sesję ćwiczeń. Aby utrzymać swoją sylwetkę, musisz ćwiczyć całe ciało.

Ćwiczenia z hantlami to najlepsze opcje dla tych ludzi, którzy mają mało siły i wytrzymałości. W tym artykule podzielę się z Tobą kilkoma skutecznymi ćwiczeniami z hantlami, które sprawią, że staniesz się silniejszy.

Push-upy

Push-upy są najprostszym ćwiczeniem, które pomoże Ci tonować klatkę piersiową i plecy. Zacznij od podłogi i umieść hantle na swoich barkach. Trzymaj ramiona prosto, a następnie podnoś je w górę i w dół.

Loki na biceps

To ćwiczenie jest bardzo skuteczne, aby tonować mięśnie ramion. Usiądź na ziemi i trzymaj hantle przy boku. Następnie podnieś hantle nad głowę i zakręć je w kierunku ramion. Zrób to samo z przeciwległym ramieniem.

Podnoszenie łydek

Podnoszenie łydek to najlepsza opcja na wzmocnienie mięśni nóg. Stań na stopniu z rozstawionymi stopami i podnieś pięty. Trzymaj ciało prosto i podnieś pięty ponad stopień.

Squats

Aby zyskać silną dolną część ciała, musisz wykonywać przysiady. Stań na ziemi z ugiętymi kolanami i palcami u nóg skierowanymi na zewnątrz. Powoli opuść się do pozycji kucającej.

Rozciąganie tricepsów

To ćwiczenie będzie pracować nad twoimi tricepsami, a hantle będą umieszczone po twoich bokach. Trzymaj ramiona prosto i powoli podnoś je w górę i w dół.

Wnioski:

To jest pięć najlepszych ćwiczeń na hantle. Wykonując te proste i skuteczne treningi, zyskasz stonowane i silne ciało.