Pierwsza miesiączka: Dlaczego jest to ważne dla dziewcząt, aby zrozumieć jego znaczenie

Każdy musi przejść przez okres dojrzewania, kiedy dorasta i jest to ważna część życia. Pierwszy okres jest jednym z pierwszych etapów dojrzewania i jest głównie doświadczany przez dziewczęta.

Wiele dziewcząt cierpi z powodu ich pierwszego okresu, a głównym powodem tego jest to, że nie rozumieją znaczenia tego etapu ich życia.

Jeśli nadal nie jesteś świadoma pierwszego okresu to przeczytaj ten artykuł do końca. To z pewnością pomoże Ci zrozumieć znaczenie tego etapu w lepszy sposób.

Czym jest pierwsza miesiączka?

Pierwszy okres to menstruacja, która występuje u dziewcząt w wieku od 11 do 13 lat. Jest to normalny etap wzrostu, przez który przechodzi każda dziewczyna.

Jeśli nigdy nie przeszłaś przez ten etap to możesz być nieświadoma tego procesu.

Ponieważ jest to normalny etap wzrostu to dziewczyny będą doświadczać bólu w dolnej części brzucha. Może się to nawet zdarzyć w obszarze klatki piersiowej, ale nie u wszystkich dziewcząt.

Dziewczyny zazwyczaj zaczynają krwawić najpierw w podbrzuszu, a jeśli to trwa, to może nawet dotrzeć do obszaru klatki piersiowej. Niektóre dziewczyny zaczną odczuwać ból w podbrzuszu, który w niektórych przypadkach może być silny.

Jest to również powszechny mit, że pierwsza miesiączka jest czymś, co sprawi, że będziesz w ciąży, ale tak nie jest.

Jaka jest przyczyna pierwszej miesiączki?

Istnieją różne przyczyny stojące za pierwszym okresem. Ale głównym powodem jest to, że ciało przygotowuje się do rozpoczęcia procesu owulacji.

Podczas owulacji ciało kobiety produkuje hormon zwany estrogenem, który wyzwala ciało do uwolnienia jajka. Tak więc, pierwsza miesiączka jest znakiem, że ciało zamierza rozpocząć proces owulacji.

Drugim powodem jest to, że ciało musi pozbyć się starej krwi, która została wyprodukowana podczas poprzedniego cyklu menstruacyjnego.

W tym przypadku organizm będzie produkował gęstą krew i to właśnie ona powoduje ból.

Czy jest to bolesne?

Pierwsza miesiączka to ważny etap w rozwoju dziewczynek i jest to również etap naturalny, ale może być nieco bolesny. Jeśli odczuwasz silny ból, to powinnaś niezwłocznie udać się do lekarza.

Lekarze zalecają, aby dziewczynki używały tamponu, aby zatrzymać krwawienie. Zaleca się również, aby trzymać się z dala od uciążliwych aktywności fizycznych, ponieważ może to pogorszyć sytuację.

Wnioski:

Tak więc, to już wszystko na temat pierwszej miesiączki. Jeśli masz jakieś wątpliwości to zostaw komentarz poniżej, a ja chętnie odpowiem na Twoje pytania.